Další podzemní kontejnery MEVA v Ostravě

Otočení speciálním klíčem, odklopení víka, zapojení tří háků a pak už jen „hraní" s páčkami na joysticku zavěšeném na krku říkají o MEVA podzemních kontejnerech v Ostravě. Tak vypadá činnost Antonína Návrata, jenž je nejmodernějším ostravským popelářem. Vyváží i podzemní kontejnery.

„Od pondělka 5.12.2016 máme nový rajon v Porubě. Nové stanoviště PODZEMNÍCH KONTEJNERŮ je zprovozněno na náměstí Antonie Bejdové u Duhy. V zemi jsou čtyři hnízda s kontejnery na papír, plasty, sklo a směsný domovní odpad. Postupně z této lokality zmizí docela dlouhá řada klasických plastových popelnic a zůstanou jen komínky nad zemí, do kterých se sype smetí," říká Návrat.

Ten je u popelářů pětadvacátým rokem a má s čím srovnávat.

„Na začátku jsem jezdíval s klasickým kukavozem na kulaté popelnice. Pak s ,bobrem´ na kontejnery. A teď máme se závozníkem Milanem Machelem auto s hydraulickou rukou na odvoz odpadu ze zvonů na sklo a podzemních kontejnerů. Je to sice pořád popelařina, ale méně pracná a člověk se ušpiní prakticky jenom tehdy, když musí odstranit nějaký problém," líčí Návrat.

Jejich vůz na separovaný odpad je jediný v Ostravě; podle toho vypadají směny.

„První pondělní a páteční fůry bereme papíry a v dalších plasty. Pak podzemní kontejnery. Zbývající dny se jezdívá pro sklo," popisuje popelář s tím, že společnost OZO se stará také o svozy smetí z mimoostravských obcí (mj. z okolí Suchdola nad Odrou či Fulneku na Novojičínsku).

Podzemní stanoviště ale mají zatím jen obvody Moravská Ostrava a Přívoz a Poruba.

„Běžné kontejnery pojmou necelý kubík smetí. Do kovových s výklopným dnem se vejdou až tři kubíky. Navíc do nich člověk nevleze, nemůže je vybírat," dodává Návrat. Na odvoz si jen vystačí se závozníkem, zatímco klasická popelářská vozidla obsluhují šofér a dva chlapi vzadu.

Zdroj: DENÍK

Foto: Deník/Radek Luksza
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/cistejsi-prace-ostravsky-popelar-si-nyni-pri-praci-pomaha-joystickem-na-krku-20161207.html


Pomocnou ruku nabízí Meva i v otázce financování instalace podzemních kontejnerů. Vedle možnosti získat na projekt peníze z evropských fondů můžou města využít i leasingu.

Přesvědčte se o tom i Vy. V případě vašeho zájmu jsem vám k vaší dispozici.

Kontakt na obchodní oddělení Meva a.s. Divize Bezděkov

Vedoucí prodeje
Josef Zimák
Tel. +420 416 823 167
E-mail zimak.josef@meva.cz

Podzemní kontejnery
Martan Tomáš  
Tel. +420 416 823 161
E-mail martan.tomas@meva.cz