20.6.2014 - Podzemní kontejnery MEVA jsou už i v Ostravě!!!

Sběrná místa, která nenarušují atmosféru daného prostředí a navíc jsou odolná vůči atakům vandalů. To jsou nová, do země zapuštěná, kontejnerová stání v městském obvodě Moravská Ostrava a Přívoz.

Obyvatelé ulic Mánesova, Lechowiczova, Ahepjukova, Gen. Janouška, Na Jízdárně a Varenská je mohou plně využívat od začátku června. „Jedná se o tři kubíkové kontejnery na tříděný odpad. Zatím sledujeme, jak se plní a počítáme s tím, že jejich vyvážení bude méně časté než u klasických kontejnerů," popsala mluvčí OZO Vladimíra Karasová. Projekt byl podpořen z Operačního programu životní prostředí pro zkvalitnění nakládání s odpady. Celkové náklady se vyšplhaly asi na 3,7 milionu korun. (Autor článku: Tereza Pintérová)

-----

Společnost Meva vyrábí hned několik typů podzemních kontejnerů. S jejich vývojem má bohaté zkušenosti a neustále je vylepšuje. Pracuje jak na zdokonalení designu nadzemních vhazovacích šachet, tak na co nejjednodušším systému vyprazdňování kontejnerů.

Pomocnou ruku nabízí Meva i v otázce financování instalace podzemních kontejnerů. Vedle možnosti získat na projekt peníze z evropských fondů můžou města využít i leasingu.

Přesvědčte se o tom i Vy.

Více informací o nabídce Podzemních kontejnerů naleznete ZDE

Autor: Deník/Miroslav Kucej